| TheToxicNightmare a întrebat:

Pentru ce ne ajuta istoria? Dar geografia?

Răspuns Câştigător
| Alexa_3478 a răspuns:

Istoria ne ajuta sa nu mai facem aceleasi greseli ca intrecut!
in concluzie: sa nu mai repetam trecutul!
Geografia ne invata despre fenomenele naturii, tipurile de relief, tari, capitale, animale. etc.
Lucruri pe care trebuie sa le stim deoarece fac parte din cultura noastra generala.
De exemplu : trebuie sa stii ca aceea din fata ta este marea, sub picioare este nisip, orasu Costanta, tara Romania, capitala Bucuresti!
Intelegi?
Sunt lucruri elementare!
FUnda?big grin;batting eyelashes

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Istoria ajută la cunoașterea originii și geografia pe ce lume suntem.
Pa, pa.

| Vizitiul a răspuns:

Pentru asimilarea unor elemente generale!

| ary a răspuns:

Sa nu ramanem ignoranti si prosti.

| cristianpopa a răspuns:

Sa fi informat in legatura cu o gramada de fapte si evenimente.