| MotanulAlbastru a întrebat:

Pentru cei cu tatuaje. Care au fost sursele voastre de inspirație?

3 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Nu am tatuaje dar intentionez cat de curand, poate la anul o sa am, am amanat pentru ca am vrut sa strang bani de ceva misto si sa ma gandesc mai bine ce design va avea pentru ca eu nu fac lucrurile de mantuiala, vreau ceva cat mai reprezentativ.
Sursele sau mai bine zis sursa mea de inspiratie este echipa mea favorita, vreau un tatuaj pe tot bratul de tipul sleeve adica si pe fata si pe dos plecand de la umar pana a incheietura palmei in care pe umar va fi afisat motto-ul echipei cu anul infiintarii si mici date reprezentative, mai jos in zona bicepsului sa fie afisat logo-ul dar nu cel nou, cel vechi ca are un design mai clasic, pe antebrat vreau sa fie desenate trofeele castigate de club, nu toate, doar cele mai importante oficiale, ma gandeam sa pun si numarul deasupra trofeului care sa semene cu trofeul original, sa reprezinte ca de atatea ori a fost castigat acel trofeu dar va fi putin aiurea pentru ca echipa va mai castiga trofee de-a lungul timpului, tatuajul va ramane 'neactualizat', ma mai gandesc daca pun numarul la trofee desi am mai vazut multe tatuaje de genul.
As vrea un fundal gri pe tot bratul, logo-ul si motto-ul sa fie colorate in culorile clubului, va arata super cu contrast si super viu, e un tatuaj complex cu multe detalii si s-ar lucra mult la el, rabdare si bani sa am : D ca in rest nebunia asta vreau s-o fac, sunt foarte convins ca nu voi regreta tatuajul asta si ma reprezinta foarte bine, sunt de parere ca un tatuaj trebuie sa-l faci atunci cand te reprezinta, tatuajele nereprezentative sunt foarte dubioase, gen floricele pe campii, nume de fosti, nume chinezesti, nu aleg sa fac prostii d-astea ci ceva complex de care sa ma mandresc.

| Freya1 a răspuns:

Nu am tatuaje momentan, dar am de gând sa îmi fac în viitorul apropiat.
Din punctul meu de vedere, e ok sa îți faci orce îți place și te reprezinta, si de ce nu, chiar o amintire.

| Gândesclarece a răspuns:

Tu ai fost sursa mea.