| StrongHeart a întrebat:

Pentru cine locuieste/a locuit in U.K
Cum este viata acolo, financiar? Cat de greu este ca student? Cat mai multe detalii va rog

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Transportu nu e scump, sistemul de sanatate e de tot rahatul, salariile mici in Londra comparativ cu viata si costurile dar e un oras plin de tigani. Daca mergi in alt oras mai bine si sa fie la periferie unde e liniste. Guvernu britanic cam hot a inceput sa fure mai mult din buzunarele noastre asa ca daca nu faci macar 2000£ pe luna si sa ramai cu 1000£ dupa cheltuieli nu merita sa vi aici.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Londra e unul dintre cele mai scumpe orașe din Europa cu cele mai mari chirii. Prea bine nu e.

| Paul754880338 a răspuns:

Cam la fel de simplu ca peste tot in lume. Lupta cu tentatiile stabileste un invingator, " cheltuielile" sau " incasarile". Totul depinde de cum dai curs sau nu tentatiilor. Incasarile pot fi mai mari decat in Romania, dar nu te relaxa si cheltuielile sunt mai mari. Nu compara nimic legat de bani cu Romania. Cu chibzuinta vei avea o viata decenta, nu te ingrijora.

| nastaseelenacristina a răspuns:

Mancare ieftina, transport scump, chirie mare