| Alex a întrebat:

Pentru crestini, Adam si Eva au fost primii oameni din lume si pentru evrei au fost Adam si Lilith. In mitologie greceasca, prima femeie a fost Pandora. In mitologia aboriginala australianca (Australian Aboriginal mythology), primii oameni au fost Wurugag si Waramurungundi. Mai sunt alte mitologii care au istoria lor. De ce sunt istorii diferite? Pana la urma, cum a fost? Cine au fost primii oameni? Care e adevarul?

4 răspunsuri:
| 4b a răspuns:

Biblia este o carte inspirata de Duhul Sfant, tot ce scrie in ea este adevarat...nu stiu ce vi se pare atat de greu sa credeti ca Dumnezeu a creat fiinta umana

| UniQue_1752 a răspuns:

Sunt toate niste aberatii...

| UniQue_1752 a răspuns:

Chiar crezi ca D`zeu a facut oamenii? Toate au o explicatie stiintifica. Nu cred ca a pocnit din degete si a aparut Adam si Eva... E absurd laughing

| 7r011 a răspuns:

In teoria conspiratiei omul este evolutia maimutei dar cu 2 cromozoni lipiti, mutati genetic de catre o rasa extraterestra care a coborat pe planeta pentru a ne subjuga si pentru a fi sclavi lor.