| MandyMaya a întrebat:

Pentru un telefon cu android, imi recomandati abonament Vodafone sau cartela?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

N-are absolut nici o importanta sau legatura.
Iti recomand cartela Indygen. Vezi ca au site si te poti informa ce-ti ofera si daca e avantajos pentru tine.

5 răspunsuri:
| ElleAhx a răspuns:

Fara suparare, dar nu vad legatura laughing. In fine, facand abstractie de prima parte a intrebarii, iti recomand cartela.

| MandyMaya explică (pentru ElleAhx):

Pai am inteles ca pe cartela nu ai trafic atat de mare pentru internet. asta era legatura

| MandyMaya explică (pentru AlexanderAdrian):

Mersi de sfat

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru MandyMaya):

Cu placere, mda ideea cu internetul e intr-adevar o problema pe unele cartele. Indygen insa, de exemplu, se lauda ca sunt optimizati tocmai pentru traficul pe net. Cu 38 de lei iti iei cartela sau reincarci si ai 500 indypoints cu care poti vorbi ori 500 de minute nationale, ori 500 sms-uri ori 1, 5 Gb de net, sau orice combinatie intre astea trei. Plus ca au cartelele deja perforate pentru nano-sim si poti decupa daca ai iphone fara sa ai aparat din ala special de taiat, sau na, pentru Samsung galaxy s3mini, nu prea stiu care au sau nu nano sim. Oricum deocamdata netul pe mobil ramane prea scump pentru ce-si permit multi. Mai bine iei o tableta mai mica si te asiguri ca poti conecta pe ea stick-ul de net de la RDS si ca ai semnal pe unde o porti, multi au ales sa faca asta la serviciu unde nu au acces pe calculatorul de serviciu decat la aplicatiile specifice si atunci le ramane tableta la dispozitie.

| ElleAhx a răspuns:

De fapt e exact invers, pe cartela ai mai multi mega de net, dar ma rog