| anonim_4396 a întrebat:

Plictiseala pe aici, ce mai faceti? va pregatiti de craciun?

Răspuns Câştigător
| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

RAY pc-ul va fi cu:
-un procesor q9300/x3430 poate imi mai strang ceva bani si imi iau un c2q mai bun, poate in viitor i5 dar unul decent costa ceva
-placa video gt 1030 pe viitor as vrea un gtx 750 ti dar nu cred ca e o diferenta foarte mare in jocuri
-4 gb ram ddr3 1066 mhz upgradabili pana la 16 gb cred voi mai baga nu sunt scumpi deloc
-250 gb hdd ca oricum mai mult de atat nu am nevoie nu tin multe jocuri pe pc
Na cam asta m-am gandit ca ar fi un pc ok pe viitor mi-as lua un i5-2500 cu placa video gtx 750 ti/gtx 1050 si cu vreo 8 gb ddr3 dar va dura ceva, ca doara banii nu cresc in copaci...laughing

35 răspunsuri:
| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns:

Cam da...eu imi cumpar un pc nou in curand...big grin

| RAY a răspuns (pentru UnrealGraphicsGamer0110011):

Bravo,ce configuratie man?

| RAY a răspuns (pentru UnrealGraphicsGamer0110011):

+20%
http://gpuboss.com/gpus/GeForce-GTX-750-Ti-vs-GeForce-GT-1030
da ai dreptate nu e chiar asa mare, ti as recomanda 8 gb ram, 4 gb e putin, un ssd pentru windows, si sursa sa fie buna si ventilatia, clar recomand win 10

| UnrealGraphicsGamer0110011 a răspuns (pentru UnrealGraphicsGamer0110011):

Mersii de funda man, te-am votat sa stii happy, numai bine sarbatori fericite!

| RAY a răspuns (pentru UnrealGraphicsGamer0110011):

Multumesc man, bafta cu pc ul tau, imi place ca ai un scop, apreciez oamenii care dau sens vieti lor, sarbatori fericite!