| Elena1234456 a întrebat:

Pot picta tablouri daca nu am talent? O sa iasa ceva frumos?

6 răspunsuri:
| MasterOfDisaster a răspuns:

Hey!
Exista mai multe stiluri de pictura. Poti face pictura naiva, adica nu trebuiesc pastrate proportiile. Deci nu conteaza daca faci nasul mare, si urechile cat la elefanti (da un search la imagini).
Sau poti face doar culori, stropi, linii, nu ceva anume. Daca vrei sa desenzi obiecte, mai intai faci cu creionul si apoi umplii. Trebuie sa te joci cu culorile, sa le amesteci, sa experimentezi.
Daca tie iti place, e OK. Oricum putina lume intelege artistii laughing.
Spor la pictat!

| Woodenpints91 a răspuns:

Majoritatea celor care se cred pictori în ziua de azi, n-au pic de imaginaţie şi talent.
Desigur, poţi scăpa uşor din asta, dacă te arată lumea cu degetul că pictezi căcaturi spunând doar "Eşti tu ţăran şi incult şi nu înţelegi ce vrea să exprime arta mea bă! Ciobanule! "
Deci da, vei fi încă una în plus care face chestii abstracte de secol 21.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti picta, dar daca nu ai talent nu va iesi nimic frumos.

| Zatharra a răspuns:

Cel puţin poţi încerca...şi dacă îţi palce ce iese ce mai contează ce spun ceilalţi. Poate până la urmă descoperi că ai talent.Peace!

| Zeflemitoarea a răspuns:

Talentul ţi-l dezvolţi.
Dar începe cu ceva uşor. Ai destule instrucţiuni pe internet.

| PŞtefaniaP a răspuns:

Pai. probabil, daca ai putina indemanare la arta si daca chiar iti place sa faci acel lucru esti libera sa o faci. nu va iesi o capodopera, nu va iesi perfecta dar va iesi Ok. si crede-ma multi isi doresc sa faca un desen de 9. si nu reusesc. dar tu ai ocazia! puppy dog eyes

Succes si. Sarbatori Fericite puppy dog eyes