| BUBULINA a întrebat:

Prima impresie conteaza?
Cat de mult conteaza prima impresie?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru mine, nu! Dar in general, e posibil! Eu am intalnit persoane absolut impresionante, care mi-au devenit prieteni minunati si care initial pareau inabordabili, superficiali, infatuati, dar nu m-am lasat afectata sau influentata de aparentele acestea...Am dat ieri un raspuns in care spuneam ca nu judec oamenii de la inceput, pentru ca n-as face aprecieri corecte, juste si n-am fost bine inteleasa! Acum...fiecare intelege ce doreste!

6 răspunsuri:
| Flav a răspuns:

Foarte mult, dar nu definitiv. Eticheta poate fi reansamblata.

mira
| mira a răspuns:

Uneori prima impresie reuseste sa prinda esenta.Alteori ea este contrazisa de adevaratele calitati ale persoanei.In situatiile mondene, in relatiile de serviciu grija pentru prima impresie trebuie sa ne preocupe.Este si o forma de politete.

| lifeForJesus a răspuns:

Conteaza, dar...sar putea sa te inseli...atentie!

| cesege a răspuns:

Conteaza doar in aparenta! Parerea se poate schimba la 180 grade dupa ce stai de vorba cu persoana si o cunosti! Surprizele pot fi f mari! Oamenii pot sa ti se para cu totul altii dupa un timp, pentru ca fiecare la prima intalnire vrea SA PAra CAT MAI OK. Falsul se duce o data ce cunosti omul in diferite situatii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu zic ca prima impresie e cea mai importanta, prima impresie iti ramane intiparita in minte!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de caz de exemplu in cele mai multe cazuri intilnesc omul
dupa haine si dupa makiaj *(referitor la fete)dar pe parcurs nu astas conteaza ci cum vorbesti si cit de liber iti exprimi opinia!