| anonim_4396 a întrebat:

Psihologii merg la psiholog sau se trateaza singuri?

3 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Dacă problema e doar de psiholog, ar fi foarte proști să nu poată să își aplice propria teorie și vrăjeală sau să fie prea singuri și să simtă nevoia să plătească pe cineva care să vorbească cu ei. În mare parte psihologii sunt pentru cei care nu prea pot găsi soluții pentru ei. Mai e și cazul când psihologii pot identifica probleme grave care necesită psihiatru și îi trimit pe nebuni acolo. Unii pur și simplu nu au cu cine vorbi, nu au pe nimeni apropiat cui să îi spună oful. Atunci plătesc un psiholog. Pot fi cele două situații din urmă. Acelea sunt justificabile. Însă prima nu.

| Dismally a răspuns:

Merg la psiholog si ei, nu prea merge sa te tratezi singur.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Buna intrebare big grin

Dar in ceea ce priveste cuvantul "probleme"... psihologii ar stii ca acestea nu prea exista, in adevaratul sens al cuvantului, totul tine de mentalitate. Iar daca un psiholog are nevoie de un psiholog... cred ca ar fi doar in cazul in care ar avea nevoie de putina companie sau de putina sustinere happy