| specialistu1997 a întrebat:

Puteti sa-mi scrieti niste versuri despre viata inconjuratoare, despre viata care o traim.

1 răspuns:
| Hirako a răspuns:

" Asta e o lume de papusi cu sfori de aia nu intru pa usi cu flori, intru pe branci cu pusti
sa-mpusc sus pusi sa mori.acelasi pusti ce imprastii fiori la prostii chiori ce prostii vor sa auda
de la povestitori.Imi asum rol de trezitor prin protest fata de cei ce te prostesc ca nu-i progres
cand te pierzi in proces, dar nu vezi ca esti prea supus liber presupus lejer condus de un anonim
lider cu pretu pus pe tine k pe propriul produs.Principiul manipularii la... hocus - pocus ca se
fura da hoti de loc nu-s. vorbesc de libertatede exprimare prin mijloace limitate si extirpare de
idei.De aia cand copilu zice ce vrei sa zica ca te stie de frica eu ii deschid ochii sa deschida
gura sa te contrazica instruiesc manevrele intuiesc idei instituite in institutiile... sa cladesc
caracter construiesc speranta ii pregatesc pentru un alt nivel k viitorul e altfel le trebuie alt tel
decat cel ce-l vezi tu. ignor majoritatea reprezint restul cu pumnu in sus ce striga destul pa strada
cu capu in jos sa crezi tu.Sunt crescut in foc raspund la foc cu focuri treceti la loc la locuri nu
va bateti joc plus jocuri nu ma schimb nu dau nimic la schimb nu strocuri sunt.visul negru al
societatii in declin sunt produsul unei minti universale pline de venin sint ultimu anticopr
dintr-un corp infectat, ultimu antidot ultimu imbolt dintr-un corp cercetat sa bata regulat si se
stinge.Nu sunt semnez nici un pact sa fie clar nimeni nu ma atinge.Acum cand timpul ne impinge
iminent spre impact intelect intact versus destin dictat invïnge.

Versuri de la Bitza si Deliric.