| anonim_4396 a întrebat:

Richard Feynman a fost evreu?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Născut din părinți ce provin din familii evreiești, nedeclarat dar tratat ca atare

https://en.wikipedia.org/wiki/Richard_Feynman

| sabin89 a răspuns (pentru sierra1):

Scuze, mă uitasem pe site-ul ăla, fugitiv, doar până spunea cine au fost părinţii şi cu ce s-au ocupat. Nu spunea ca de obicei: "s-a născut într-o familie de evrei veniţi din...". Dar mai jos era explicat.

| sierra1 a răspuns (pentru sabin89):

Pot să-ți dau un like?

| sabin89 a răspuns:

Mă bucur că n-au venit vrăjmaşii cu replica: "Ce, ţi-e lene să faci un search pe net? vrei să căutăm noi pentru tine?" happy
Am scăpat uşor.