| DoarAlin a întrebat:

S-au interzis meme-urile in Europa? Este adevarat? rolling on the floor)

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Comisia Juridică a Parlamentului European tocmai a votat „DA" în privința unei foarte controversate părți a noii Reforme a UE privind Copyright-ul. Articolele cotroversate – 11 și 13, mai exact – pur și simplu statutează taxe pe link-uri, filtre de cenzură și interzicerea meme-urilor (un meme este o imagine, chiar animație gif, care transmite un mesaj, o idee, folosit adesea în chaturi gen whatsapp, Facebook, skype).

https://ortodoxinfo.ro/......i-urmeaza/

1 răspuns:
| Alphahkbg a răspuns:

Nu dar a fost o revolta treaba asta e ca si la faza cu abonamentele pe diferite platforme gen 5 euro pe luna ai acces la Facebook etc xd