| anonim_4396 a întrebat:

Sa va povestesc ceva... Ma simt cam prost si mna, vreau niste păreri.

Eram la mall cu o prietena si mâncam la mesele de afara, pentru ca eu deseori mananc cel mai greu tipa mi-a spus "ia sandwich-ul si mananca-l pe drum" (urma sa ne plimbam pe acolo) si fix după maxim un minut am văzut un tip suuper, era cu spatele si se dădea pe skate and s-a oprit putin mai in fata de noi si s-a aplecat pentru ceva(n-am fost atenta) iar eu cu prietena mea cand vedem persoane super frumoase facem chestia aia "sheeeesh", asa ca am zis dar foarte subtil si tipul ala se ridica si zice si el "sheeeesh" efectiv in momentul ala m-am topit, a fost atat de random faza si atat de cute, dar am început sa râdem si am plecat. Lângă mall este un parc de skateri si noi pe acolo trebuia sa o luam si tot vorbeam pe drum despre tipul ala ca a fost drăguț si păcat ca nu ne-a cerut vreun Instagram. Cand ajungem aproape de parcul acela il vedem pe tip cum trece pe lângă noi cu skateul, o ia mai in față, dupa se întoarce la noi si imi spune mie "imi dai si mie instagramul tau?", i-am zis da si mi-a întins telefonul ca sa scriu dar aveam sandwich-ul in mana asa ca i-am zis "scrie-l tu" (i l-am dictat), dupa a zis "mersiii" si a plecat.

1. Ma asteptam sa imi dea mesaj sau ceva ca sa intram in vorba si sa ne cunoaștem mai bine dar nu, nu a dat nici un semn de atunci, nici like nu a dat, nici mesaj dar nici macar nu a văzut story-urile pe care le-am pus si nu vreau sa par ultima disperata dandu-i mesaj.

2. Ma simt prost pentru faptul ca a fost un moment foarte nepotrivit si efectiv bagam in mine mâncare ca sparta si vine un tip drăguț ca sa-mi ceară instagramul gen. sad

Întrebarea mea este de ce mi-a cerut instagramul dacă nici măcar nu a dat niciun semn de viata de atunci? sad

6 răspunsuri:
| SilentRain a răspuns:

Pentru asta te simți tu prost? laughing)

Nu ai făcut nimic exagerat,de exemplul sa ai mâncare pe tine sau sa cazi pe jos..., Deci stai calma că nu e nimic penibi in a mânca ceva

Probabil ești vreo adolescenta și consideri asta o tragedie, dar nu este așa
Daca un om nu te caută și nu își dă interesul față de tine, înțelege că el nu e omul special din viața ta, cine te place te caută, cine te iubește te accepta, respecta fix așa cum ești tu
Așa că nu te atașa emoțional de cineva care nu-i pentru tine

Băiatul și-a dat seama că va place de el, nu știm exact ce e in mintea lui, dar bănuiesc că a vrut sa aiba doar mai mulți fani pe Instagram

| BogdanDavidZ a răspuns (pentru SilentRain):

Ai zis-o perfect happy

| Irinaaaaaaaioanaaaaa a răspuns (pentru SilentRain):

Oh da..nu m-am gândit la asta, probabil. Si da, nu e mare tragedie dar ma gândeam ca am fost cringe si de aceea s-a răzgândit din momentul in care mi-a cerut instagramul

| mgtow a răspuns:

Pt ca nu stii sa comunici. Disperarea apare cand zici pastele matii de 1.000.000 fara oprire unui tip. Nu ai zic ca vrei sa iesi cu el. Ala are altele care vir sal abordeze data viitoare invata sa comunici fara fermoar la gura

| SilentRain a răspuns (pentru Irinaaaaaaaioanaaaaa):

N-ai fost "cringe"
Și nu sa răzgândit, pur și simplu nu i-ai starnit interesul lui

| Adry05 a răspuns:

Da wow cum adică mâncai, ce oribil
mai așteaptă și tu, abia ți l-a luat, probabil nici el nu vrea să pară disperat scriindu-ți prea repede
și nu pari disperată dacă îi scrii prima. el a făcut deja pasul să ți-l ceară