| anonim_4396 a întrebat:

Buna, eram cu cativa prieteni si venise un țigan de varsta noastă cu care majoritatea din prietenii noștri nu se înțeleg bine cu el pentru ca e enervant, pervers si violent. Ma certam cu el si in spatele lui el era un prieten, dupa ce a plecat prietena mea mi-a zis ca se uita la prietenul nostru si a vazut cum țiganului i s-a sculat in timp ce se certa cu mine, dupa ce am auzit asta efectiv m-am simțit asa ciudat si inca ma simt ciudat si prost, adica nu cred ca e vina mea pentru ca nu i-am zis eu sa-si scoale pensiul si nici nu imi amintesc sa ma fi intors cu spatele sau sa ma fi aplecat... Întrebarea mea este de ce i s-a sculat? Sau odata eram cu mai multi prieteni si tot asa, venise țiganul ca sa stam cu el si efectiv am alergat putin ca sa iau ceva si sa plec pentru ca ma grăbeam iar el zice "nu mai alerga in fața mea" si isi mușcă buza. Efectiv ma simt prost din cauza unui prost care face gesturi de rahat, oricum de vreo 2 zile nimeni din gașca nu prea il mai suporta si încearcă sa il evite dar si lor le este frica pentru ca e violent si are scheme rapide, mie mi-a tras șuturi in fund, mi-a tras palme(nu tare dar totusi m-a atins) si cand ii ziceam "nu ma atinge" el ma atingea si odata chiar a vrut sa ma bata rau de tot, zici ca turbase bine ca l-au tinut prietenii cu care eram altfel in seara aia imi luam bataie. Acum scuze pentru roman dar voiam sa va povestesc mai multe despre el. Cum as putea sa nu ma mai simt prost si... Ar trebui sa ma simt prost? Adica v-am zis, nu imi amintesc sa ma fi intors cu spatele sau sa ma fi aplecat adica niciodata nu am avut intentiii de genu in fața lui

8 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

De ce sa te simti prost?
Lasa omul asa cum este, fiecare cu treaba lui. Tu nu ai de ce sa te simti prost. Totul este ok din punctul tau de vedere. Problema este la el, si nu pentru ca este tigan, pur si simplu pentru comporamentul lui.

Este chiar absurd sa te simti tu prost, zau asa :/

Legat de prima faza... asa sunt unii baieti, nu baga in seama asta. Tu stai doar cu grupul tau.

| RoCkKiD a răspuns:

II place de tine, nu e nimic dubios. Doar ca sunteti mici si ii e rusine sa-ti zica asa ca incearca sa se dea la tine cum poate.

| RKBlue a răspuns:

Nu e vina ta ca ala e pervers.E complicat insa.
Ati putea sa va duceti intr-un alt loc sau cand vine sa il ignorati(cu totul). Asta l-ar enerva si apoi l-ar face sa isi piarda interesul.
Dar depinde cat de "dus cu pluta" este.

Acum, daca nu te superi, am si eu o intrebare.Esti baiat?
Nu de alta, dar raspunsul lui Dana2103 lasa sa se inteleaga ca esti baiat, insa din intrebarea ta nu se intelege asta.

Nu trebuie sa te simti prost din cauza altora. Orice ar face, daca nu e vina ta, nu trebuie sa te simti in niciun fel decat poate dezamagire din partea unora ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Interesant, mersii pentru informatie nu stiam ca asa fac astia.
Am patit si eu pe la scoala, fete, baieti, ii apuca, ba bataie ba hartuire sexuala. Daca nu e colegu de clasa, cred ca poti incerca sa il eviti, astia asa fac in public. Mie imi facea numai fazele alea in public, ba pe mine, ba pe altele, si nu ne-am cunoscut personal n-am vorbit nimic. Doar facea asa figuri publice. Exact faza aia, se da la mine, "rosesc", si se duce la altele apoi se ia de mine cu alea. E, macar e bine ca la tine nu a implicat si alte fete, si ca tu nu esti "aia singura".

| Dana2103 a răspuns:

Imi pare rau ca ai dat peste asemenea cretini din lgbt+
Sunt multi care sunt gay/lesbi nefiind rromi, dar nu reactioneaza asa. Nu sunt violenti. Tipul probabil e si putin sadic sexual. Cred ca i place sa fie activ dar sa domine barbati avresiv. Nu sunt de acord, nu toti hartuiesc si fac asa. Sper sa nu devii homofob
Barbatii gay merita respect daca nu sunt obsedati sexual

| CristianaCrss a răspuns (pentru Dana2103):

Am uitat sa mentionez ca eu am 13 si el tot 13

| Dana2103 a răspuns (pentru CristianaCrss):

E copil. indiferent de etnie, e la inceputul/sfarsitul pubertatii si isi controleaza mai greu impulsurile sexuale
Se va auto-controla cu timpul. Tu nu trebuie sa fii afectat, asa mai sunt unii la pubertate.