| bossulbossboss a întrebat:

Sal am o bicicleta cu scimbator de viteze si mi-a cazut lantul cum il pun?

1 răspuns:
| valentingb a răspuns:

Te referi la partea din spate, la schimbatorul pentru pinioane, nu? Nu e complicat, trebuie sa il treci prin cele doua rotite. Vei observa ca este un mic spatiu pe unde a sarit lantul. Fie il bagi pe-acolo, dar stii cum e, a iesit usor, dar intra greu, fie dai jos rotitele, pe rand, si pui lantul, rotita, apoi si surubul care o tine in loc. Dupa primele doua ciocane, mergehappy