| bitek a întrebat:

va rog sa ma ajutati si pe mine! ce poti face sa infrunti plictiseala? in fiecare zi stau pe net si joc city ville pe facebook, dar m am saturat! ce as putea face?

Răspuns Câştigător
| FunkyLicious a răspuns:

Haha La fel fac si eu. (km te cheama pe fbk sa te adaug la vecini laughing )
Poi nu stiu... thinking
daca ai prieteni, iashi afara plimba. te, sau ieshi la un suc, la bar undeva.
practica un sport, ieshi la alergat, du. te la cinema cu un grup de prieteni, sau in cel mai rau caz singur, du-te la un pool, ajuta la treburile din casa, incearca sa faci un cub de ala, deseanaza, intra pe TPU laughing) glm
apuca. te de invatat. eu stiu sunt multe de facut, daca intr.adevar ai vrea sa nu mai fii plictisit,
Eu sincera sa fiu, nu le pun in aplicare toate astea... pentru ca leanea doareeee! laughing

5 răspunsuri:
| gigiro a răspuns:

Asa isi irosesc oamenii timpul! Ai atatea de facut, incat nici macar nu-ti dai seama! In primul, daca te uiti la rezultatele Pisa, Romania e pe ultimul loc in Europa(sau printre ultimele) in privinta invatamantului. Oricat de mult s-ar schimba legea invatamantului, de invatat trebuie voi sa invatati. Daca intr-o zi te vei gandi sa iesi din tara, iti trebuie sa stii cel putin inca o limba straina.De citit, nu mai citeste aproape nimeni o carte valoroasa.nivelul intelectual in Romania a ajuns la limita de avarie. In vacante, e timpul optim pentru teme, pentru matematica.compuneri,desen.Cu netul si jocuri nu se dezvolta personalitatea umana. Educatie fizica sau sport, mers pe jos, muzee, sali de spectacol, biblioteci.totul pentru o viata sanatoasa si in folosul formarii noastre ca oameni.

| alessia a răspuns:

Buna! pai.in primul rand nu e prea bine sa stai toata ziua la pc. uite acum ca e iarna mergi la patinoar.sau iesi undeva cu prietenii sau dca nu citeste ceva. o sa te ajute in viitor! numai bine! xoxo

| Denisa a răspuns:

Trebuie sa descoperi o activitate care te face sa te simti bine. Poti merge in parc sa te plimbi, sau sa scrii. Poate esti talentat/talentata la ceva si ai putea sa iti dezvolti talentul. Mie imi place foarte mult sa citesc. Citesc cate un roman pe saptamana daca nu chiar doua. Poti incerca:*

| DeEa_8231 a răspuns:

Pai...cauta si alte jocuri pe net., compune povesti sau poezii (eu asta fac cand dau de plictyseala big grin)fa oameni de zapada(iarna), mergi la strand (vara)daca nu ai propria piscina, citeste, invata, fa curat, vb. la tel., dormi, iesi afara cu niste amici, mergi la plimbaree, daca ai pisica sau caine joaca. te cu ele, asculta muzica., vb. pe mess., cauta alte jocuri pe facebook sau hi5, joacate tenis de camp, sau mergi la film, la cumparaturi, in parc, mergi cu sania (iarna)...sunt multe chestii big grin

| ismailsemecherul a răspuns:

Jocate metin2united gta bgale si de distrezi pe cinste