| metodologie a întrebat:

Sall: cum pot invata in cel mai usor mod cele mai importante verbe neregulate din lb. engleza? sau cum imi pot da seama cum ar trebui sa arate un astfel de verb. am test maine din aceste verbe (

1 răspuns:
| tabittha a răspuns:

Imi pare rau dar nu cred ca exista vreun mod de a invata mai repede verbele neregulate. Pur si simplu tb sa le inveti ca pe o poezie, ca atunci cand ti se da vreun verb sa-ti dai seama daca e regulat sau nu. Pur si simplu trebuie sa le folosesti f des ca sa le inveti. Uite daca iti vine mai usor scrie-le separat pe foite sau scrie-le de mai multe ori pana le retii, in ordine alfabetica sau nu. Succes!