| andreea_8223 a întrebat:

sall, oare ce sa fac? as vrea sa mor! ma m saturat de viata asta! nu am parte de iubire, decat de suferinta, nu am sanatate, nu am banii, nu am nimic, nu am nici macar un sfert dintr`un gram de noroc! de cand ma`m nascut, nu am fost o klipa fericita. nu am nimic decat un suflet mare de care au profitat multe pers! pentru ce sa taiesc?
va ubesc numai bine. poate o sa mai intru vreodata...pe net

8 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Singura problema cu adevarat grava si care necesita toata atentia ta e sanatatea.Ai grija de ea cat de bine poti, e mai importanta decat crezi.Restul sunt detalii.Stii bine ca daca vrei iti poti face existenta placuta.Esential e sa vrei, sa vezi dincolo de rau si sa nu dai in autcompatimire.Lumea asta e o jungla dar trebuie sa fii mereu pregatit de momentul in care vei ajunge sa cazi din lac in put.Mereu e loc de mai rau. Dar de bine e datoria ta sa te ocupi. N-ai nevoie de nimeni langa tine atat timp cat sti ce vreiwinking

| Barajag a răspuns:

Faci un pacat mare dorindu-ti moartea, tu crezi ca esti singura persoana care sufera? Sunt multi suferinzi, insa multi aleg sa lupte si sa infranga gandurile rele care napadesc in mintea lor, asa iti sugerez si eu tie, fi optimista si luptatoare in viata, fara acestea nu vei castiga nimic.Gandeste-te ca ai un viitor inainte.Bafta!

| gigiro a răspuns:

Pai daca ai un suflet mare, inseamna ca esti extraordinar de bogata, nu crezi? Si eu am avut un suflet mare, acum nu mai sunt asa, sunt mai egoista. Cand crezi tu ca am fost eu mai fericita? Crezi ca banii chiar te fac mai fericita? La varsta ta, asa cum zice si Onutu, cea mai importanta este sanatatea. Dragostea, succesul, banii vin mai tarziu, mai ales daca inveti sa fii buna intr-un domeniu.Sunt oameni in varsta care nu au un acoperis deasupra capului, sunt oameni grav bolnavi cre tot nu dispera.Nu mai fii asa de deprimata, si maine e o zi, poate soarele va rasari si pe ulita ta...

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Dar ce fel de probleme ai?
Dumnezeu stie sa aiba grija de fiecare, nu suntem in masura sa ne dorim sa murim pentru ca viata este un dar de la El.
Stiu, viata este de cele mai multe ori nedreapta insa nu exista persoana care sa nu aiba parte de fericire si de iubire.
Increde-te in Dumnezeu, El te tine in viata, cu bune cu rele.roga-te si plangi, asa te descarci.Crede intr-o viata mai buna, fii mai optimista si vei vedea ca viata daca stii cum sa o "manuiesti" nu e chiar atat de dura!
Iti doresc tot binele din lume!

| bblock69 a răspuns:

Hei... termina!
Pai noi suntem aici langa tine...suntem prietenii tai!
Fericirea este in drum spre tine, este chiar la o statie de autobuz distanta de tine!
Nu uita ca noi te iubim si suntem Mereu alaturi de tine, ok?
Suntem aici oricand ai nevoie de noi! Trebuie doar sa ne spui...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu este adevarat, cum n-ai fost niciodata fericita? Obstacolele exista, dar daca nu sti sa treci peste ele, cum vrei sa castigi razboiul?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fir intins

| andreea_8223 explică:

Dap...asa e! am sa incerc sa fiu altfel! va multumesc din suflet pentru sfaturi si pentru vorbele bune din inimioara voatra! va doresc tot binele din lume si multa sanatate! va pop