| LupuCristina56 a întrebat:

Am o imprimanta fara cartuse. De unde pot face rost de cartuse si cam cat costa?

3 răspunsuri:
| Kira5854 a răspuns:

De la librarie, iar pretul difera in functie de modelule imprimantei

| moshulica a răspuns:

Spune-ne intai ce imprimanta ai (de ex. HP Deskjet F370), daca vrei sa-ti fie adus acasa cartusul (si in ce localitate se afla casa ta), daca vrei unul original (scump dar bun) sau unul compatibil (facut de alta firma, mai slab calitativ dar mult mai ieftin). Apoi, iti putem sugera cateva magazine unde poti sa-l cumperi sau cateva locuri unde sa il comanzi. Daca il comanzi, plata (cartusul+transportul) se va face atunci cand iti va fi adus acasa.

| Violleta2022 a răspuns:

De la centrele unde se vand imprimantele sau la magazinele/ librariile care vand rechizite scolare si de birou.
Cartusul se cumpara in functie de marca, modelul si clasa seriei de imprimanta, pentru ca risti sa nu se potriveasca cu ce ai acasa si nu-l mai poti schimba.