| thegame9 a întrebat:

As dori sa imi cumpar o placa video pentru PC-ul meu si nu prea stiu de care. Eu momentan am tongueCbig grinDR1, o placa video Radeon 9250 AGP (0x5960) de 128MB iar procesorul meu este: Intel(R) Pentium(R) 4CPU 2.40GHz si RAM de 1.5GB.(si am windows 7 ultimat)
Vreau sa va intreb daca merge sa pun o placa video mai mare cum ar fi de 512 sau de 1GB si daca da, v-as multimii daca mi-ati da cateva exemple.
Si daca imi achizitionez o placa mai mare trebuie sa imi mai cumpar RAMi?
Multumesc mult!
Ps:Funda + vot

Răspuns Câştigător
| Kazimir a răspuns:

Incearca sa cauti pe www.pcgarage.ro au o selectie buna de placi video. totusi nu ai precizat ce slot de placa video ai deci s`ar putea sa-ti schimbi si placa de baza. nu e neaparat nevoie sa-ti bagi rami dar te sfatuiesc sa faci asta pentru a lucra pc`ul mai eficient. sfat de placa video: un ATI sapphire (cele mai bune placi de pe piata) si sunt si ieftine.

1 răspuns:
| FunkyPeach a răspuns:

Fra, nu-ti iei tu mai bine un pc mai bun?tongue daca esti interesat da-mi PMhappy