| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU: ce tot inseamna cuvantul asta de-l spuneti voi "funda"?

Răspuns Câştigător
| Neimportant a răspuns:

Bună
Funda reprezintă un fel de mulțumire virtuală, prin felul asta mulțumești unei persoane că te-a ajutat cu un răspuns folositor. Funda valorează 100 de puncte. Dacă de exemplu pui o întrebare și ai mai multe răspunsuri iar tu vizuliazezi doar unul care îți trebuie, în partea dreaptă se află o fundiță gri, dacă apeși pe ea o să apară o întrebare. La acea întrebare răspunzi cu da, apoi fundița gri s-a transformat într-una portocalie. Dacă nu pui fundă când trebuie, o să selecteze roboțelul câștigătorul! Pentru mai multe informații accesează :
http://www.TPU.ro/blog/
http://www.TPU.ro/intrebari-frecvente

2 răspunsuri:
| Nordic a răspuns:

Adică dacă răspunsul tău e bun sau pe placul celui ce a pus întrebarea, el îţi dă fună pentru răspunsul ce la-i dat şi asta înseamnă că răspunsul tău e câştigător. Nu vei gâştiga ceva pe bune. Dar e aşa pentru distracţie.

| TheFeeye a răspuns:

Este un fel de mita pe care o pun unii dintre ce-i care intreaba, pentru a avea siguranta ca vor primii raspunsuri happy.