| roxipin a întrebat:

Sall vreau sa completez un rebus si am ajuns la o intrebare pe care nu o stiu intrebarea este,, Cum se numeste o rata mai mica,, cuvantul este format din 8 litere va rog raspundeti cat mai devreme

2 răspunsuri:
| antonG a răspuns:

Dacă întrebarea ar fi: "cum se numește o rață mai mare", s-ar putea referi la rața leșească, cuvânt care este de 8 litere. Dar eu înclin să cred că ăia care au făcut rebusul habar n-au și la tipul ăsta de rață se refereau.

| bianca19995 a răspuns:

Stiu doar cu 7...ratusca