| Guarda a întrebat:

Salut, am 19 ani si nu am barba, am ceva fire dar vreau sa imi creasca barba odata, imi puteti recomanda un ulei ceva sa ajute la creșterea barbii?

3 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Barba are nevoie de timp.

| RoCkKiD a răspuns:

Nu te complica pentru ca o sa dai bani pe produsele alea degeaba. Cresterea barbii este conditionata genetic si de hormoni. Sau ai o problema hormonala sau genele tale zic ca nu o sa ai barba.

Daca te face sa te simti mai bine poti da banii pe ce produse vrei, dar dupa ce vezi ca nu fac nimic, du-te la medicul de familie sa iti deea o trimitere pentru analize, daca nivelul hormonilor tai e ok si nu ai alte boli sau iei medicatii care ar putea interactiona cu cresterea barbii ...atunci ai tras batul scurt la loteria genetica.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Barba creste in timp, nu când vrei tu, uleiurile se folosesc pentru întreținerea bărbii nu pentru creșterea ei.
Poți folosi minoxidil sau alopexy 5la sută(folosit pentru parul de pe cap de fapt, care folosesc bărbații cheli, dar e mai avantajos pentru parul facial pentru că îl menține permanent, parul de pe cap s-ar putea sa cadă), sunt transformări de la o simpla mustață și extrem de puțin par la o barbă full. Dar te rog eu frumos, documentează te inainte, pentru că are și niste efecte adverse, Combinat cu dermaroller cu ace de titan, 0.5-1mm și biotina.