| vladutzus a întrebat:

Salut, am avut o pisica care a murit otravita si am ramas cu 3 pui, ce sa fac cu ei? cum îi hranesc?

3 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Baga-ti degetul in lapte si da-le pe la botic.Iar din cand in cand pune-le direct boticul in lapte, cu grija.V-or,, limpaii curand.Degetul are cam temperatura pisicii si ei v-or cauta caldura, asa ca se v-or obisnui.Bafta!

| papusica987 a răspuns:

Buna, ii poti hranii cu o seringa. tine-i la caldura si mergi cu ei la veterinar.

| Adam_Adela_1974 a răspuns:

Puii de pisica foarte mici ii poti hranii doar cu seringa, bineteles fara ac, le deschizi gura usor si le bagi varful de plastic al siringii si impingi usor laptele, cand vor simtii gustul o sa se obisnuiasca, bafta