| florin926481f a întrebat:

Salut, am si eu o intrebare.
Ce studii trebuie sa urmez pentru a deveni zoolog(sa lucrez cu animalele salbatice, sa le studiez mediul de viata etc.)
Țin sa mentionez ca iubesc animalele si imi place si biologia.
Si daca imi puteti spune si cam cat se castiga.
Multumesc!

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Biologie.
Nu se câștigă.
Dacă vrei câștig caută altceva.

| florin926481f explică (pentru sadrian46):

Nu vreau castiguri de mii de euro, un salariu decent nu sa mor de foamelaughing)si imi plac foarte mult animalele sa descopar multe lucruri despre ele(animale salbatice nu vaci si oi din Romania)si cred ca daca iti place ceea ce faci vin si beneficii.
Si ca studii am inteles biologie dar ce facultate ca sunt mai multe si nu am vazut la vreuna specializarea zoologie de aia intreb.Multumesc!

| florin926481f explică:

Dau funda pentru un raspuns complex care sa ma ajute.