| juve2014 a întrebat:

Salut,as dori sa aflu si eu daca exista un tratament pentru sforait? va multumesc!

3 răspunsuri:
| pietrean a răspuns:

Tratament pentru sforait(apnee),nu prea ar fi,doar sa sa se caute si remedia cauzele aparitiei.
Apneea,este destul de periculoasa(se poate opri respiratia). Cauzele sforaitului,ar fi ca,fluxul de aer inspirat prin gura/nas in plamani,este perturbat in timpul somnului.
Cauze:alcoolul,fumatul, afectiunile cardiace, obezitatea, etc.
Cauta pe GOOGLE, tastand cuvintele:
sforait+cauze+tratament

| mona a răspuns:

Tratament nu stiu dar exista plasturi care se pun pe nas cand dormi