| BuGsstormbunny a întrebat:

Salut. Cand credeți ca se va sfarsi cu adevărat iarna aceasta si va veni primavara cu adevarat? De ce verile sunt reci cu toate ca e încălzire globala fata de alti ani?

6 răspunsuri:
| Floridori a răspuns:

Suntem in februarie, deci inca este iarna atat teoretic, cat si practic...Sau asa ar trebui, pentru ca nu prea au fost temperaturi de iarna nici anul acesta nici anul trecut (ma refer la 2019-2020).
Cat despre veri, nu stiu exact unde locuiesti tu, dar mie nu mi se par deloc reci...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum adica verile sunt reci?
numai in Romania a crescut temperatura medie cu 3 grade in ultimii 60 ani

| BuGsstormbunny explică (pentru suntserios):

Da, dar de exemplu vara 2020 nu a fost foarte calduroasa. Mai demult, era mai mare. Dar asta depinde de la an la an.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Dar au fost 15 grade de Craciun...

| BuGsstormbunny explică (pentru suntserios):

Exact. E pe dos totul.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru BuGsstormbunny):

Pai astea sunt urmarile incalzirii globale.