| Ionică a întrebat:

Ce parere aveti despre Bulgaria, Serbia, Ungaria, Ucraina si Republica Moldova? Am fost in Bulgaria si am vazut ca sunt mai saraci decat noi, dar turismul lor e mai dezvoltat decat al nostru. Am citit pe internet ca Republica Moldova e cea mai saraca tara din Europa. Cred ca Ungaria si Ucraina sunt mai dezvoltate decat Romania. Din cate stiu eu, inainte a fost Iugoslavia si dupa aceea a fost si Serbia si Muntenegru. Acuma e numai Serbia. Din cate stiu eu, au fost razboaie acolo. Am dreptate ce am scris eu sau ma insel? Multumesc!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ma doare la basca! Singura tara din fostul bloc comunist in care mi-as dori sa petrec concediul este CROATIA! Restul, este "vanare de vant"!winking

| mickeye a răspuns:

Bulgaria, Serbia, Ungaria, Ucraina si Republica Moldova sunt mult mai sărace și mai urâte decât România. Dacă tu crezi că Ucraina e mai dezvoltată decât România, ai o problemă.
Dar îți spun că drumurile noastre sunt super pe lângă cele din Ucraina.

| microclaudiu a răspuns:

Ucraina din cate stiu o duce mai rau ca noi ungarie ce sta un pic mai bine ca noi