| DjReal a întrebat:

Cine-mi poate da o idee, ceva de genul in a realiza un proiect pe tema Teribilismele modei:influenta vestimentatiei, procesul de comunicare si etc! Multumesc si astept raspunsuri urgent!

60 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teribilism:StyLLRoCKwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu poti sa iti schimbi proiectu adica nu teribilismele modei si Valentine Days

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Influenta modei poate sa fie si contra sanatatei. Slabirea exagerata. Poti gasi o multime de articole si poze pe aceasta tema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta si tu pe net ding

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Raspunsul meu e sa cauti pe google si sati gasasti intrebarea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, teribilismul in moda e dat de creatorii de moda. Tot felul de haine nasoale pe care multi nu le-ar purta, haine din pungi de plastic, din hartie, prea lalai, din tot felul de materiale ciudate, si asta pentru ca ei cred ca-si pot permite sa ne prezinte orica tampenie doar pentru ca sunt creatori de moda si cred ei, multi ii vor cumpara sau copia ideea. Poti sa cauti astfel de creatii, sa spui numele creatorilor, sa spui ce si cum, exact despre colectie, ce este ciudat in ea. Un alt mod ar fi felul in care este adoptata moda de catre,, consumatori", felul in care multi adopta fara sa inteleaga cum si de ce, doar pentru ca se poarta sau ca sa poata fi inclus intr-un grup/gasca; dorinta de a iesi in evidenta prin haine scumpe, a caror eticheta tind sa o arate tuturor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai... poti scrie despre cum se imbraca romanii( cacalarii si pitzipoancele ), cu tricouri cu marci la vedere. fetele cu decolteuri, desi sunt adolescente, etcwinking Sper ca te'am ajutat.insa ideile celorlalti sunt foare bunewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei ceva legat de vestimentatie iti propun sa te legi de moda!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca vrei sa faci un proiect pe tema Teribilismele modei cred ca ar fi bine sa o studiezi putin pe LADY GAGA. by Goody

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tre să faci un proiect? deci:1. poți să pozezi vestimentația unor fete super-cool; 2. daca ai talent, poți dsena niște haine tari, și în josul pagini să scrii ceva despre ele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te pot ajuta eu nu este asa de greu pune ca teme ceva cati place si daca ai noroc totul o sa fie bine pa mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea pune niste poze cu haine de culoarea mov pentru ca e la moda

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii trebuie convinsi sa poarte ce li se arata asa ca chemati Politia Vestimentara(What not to wear)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta cateva prietene imbracativa diferit : gen pop, rok sau dance(sau ce vrei tu chiar cateva exemple de modele din anii 90 pn azi) pregatestei cateva cuv despre fiecare, cateva cuv despre moda in general,, cateva exemple mondene cu stiluri diferite daca nu un filmulet realizat in a. v. i., un referat cu poze sau o plansa. sper sati fi fost de ajutor si mult succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie despre moda italiana. e cea mai populara
sau poti sa scrii despre cum se imbraca femeile din germania. sukes

| iacobitza a răspuns:

Poti face o plansa un desen sau poze de pe internet cu moda din 1900 pana azi.Si sa scrii cate ceva despre evolutia ei in dreptul fiecarei poze poti lua din 10 in 10 ani. E ciudat sa vezi cat de imbracate si rafinate erau femeile atunci si in ce hal au ajuns azi.Succes

Răspuns utilizator avertizat
| PrOx a răspuns:

Eu nu pot!

| madalinacr a răspuns:

Dupa parerea mea ai putea face un proiect care ar putea incepe cat de mutl influenteaza moda pe tinerii din ziua de azi! dupa pareea mea influenteaza foarte mult pe unele persoane care se uita doar la felul in care este imbracat asa se catalogheaza oamenii acumhappypentru mine nu asta conteaza ca are haine de firma sau ceva asemanator conteaza sa aiba in special cap pe umerihappysi oricum daca ne luam dupa moda din ziua de azi, nu pe toata lumea prinde acele vestimentatii chiar si cu ele nu poti iesii pe drum, eu personal nu as iesi cu tocuri de 10 cm imi rup gatullaughingsau cu orice alt gen de vestimentatie parerea mea este ca moda tio faci tu personal si sa te simti tu bine in acele hainehappy! DUPA MODA DIN ZILELE NOASTRE VOM AJUNGE SA UMBLAM IN CHILOTI SI SUTIEN PE DRUMhappy!happy:d

| LauraD a răspuns:

Http://www.pr-romania.ro/......atie-.html eu zic sa scoti careva idei de aici cu niste poze frumoase o sa iasa minunat

| emoista a răspuns:

E ff usor iei vedete care ti s pare tie ca se imbraca super oribil scoti pozele le lipesti pe carton sau mrg pe ce faci u si scr sau na ce trebuie u sa faci sa zici despre el ce ti se pare tie ca e greshit sau ce nu se potriveste si chestii din astea laughing

| ronaldo07 a răspuns:

Www.wwe.com si www.wfan.ro
doar p-astea le stiu

| Loveeeeeeeeee a răspuns:

Eu cred ca in ziua de azi toti se axeaza in jurul hainelor.Multi copii fara posibilitati sunt discriminati pentru simplu fapt ca nu sunt bine imbracatiwinking Poate pornind de la asta te va ajutawinking

| mariuslila a răspuns:

Dacã stii francezã încearcã pe googel-ul francez: www.google.fr

| Ale_6471 a răspuns:

Trebuie neaparat cu Teribilismele modei? mai bine faci un colaj cu poze cu tine ...si o sa fie TEribilismele Terreibatting eyelashes

| tristetea a răspuns:

Stii uneori moda ii face pe oameni sa sufere din unele motive cum ar fi acelea
ca adora acel lucru dar nul poate avea iar vecina nu se mai imbraca decat cu acel lucru.
nu mi se potriveste si daca as avea bani sa-l cumpar si totusi mi-ar sta bine daca numai mie imi place ce rost are?
oamenii nu inteleg adevaratul sens al modei.defapt nu toti cred ca este o prostie. ok unii desgneri sunt praf dar fiecare are stilul sau de a crea.creatorii de moda nu isi dau seama ca doar oamenii bogati pot cumpara ce creaza ei si oricum fac asta pentru tamtam nicidecum pentru ca lear purta pana sar rupe
cred ca raspunsul meu este total pe langa intrebarea ta dar poate te ajuta la altceva

| PacoRabane a răspuns:

Eu cred ca daca ai cauta un pic pe internet despre istoria modei, dar nu pe site-urile romanesti, ai putea gasi foarte multa informatie care sa te ajute apoi la acest proiect. Si presupun ca stii deja ca moda se reia ca si istoria. Poti sa faci chiar o paralela. E chiar un proiect foarte interesant.