| BaiatDeTreaba865 a întrebat:

Cum actionezi in caz ca cineva este amenintat cu pistolul de la o distanta de jumatate de metru sa zicem. Cum salvezi persoana respectiva? Unde gasesc un video prin care sa mi se arate cum sa actionez? Este o chestie foarte importanta pe care toata lumea ar trebui sa o stie. Rog seriozitate. Cred ca este riscant sa ii dai cu ceva in cap respectivului pentruc a din moment ce sta cu degetul pe tragaci sunt sanse foarte mari sa il apese din reflex. Cum reactionezi daca tu nu ai nici o arma? Cum faci? Ce faci?

9 răspunsuri:
| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns:

Este aproape imposibil sa ripostezi! rata de succes este de sub 0, 01%. doar in filme vezi chestii super.

| Ch0co a răspuns:

Nu actionezi. Suni la politie si aia e. Vrei sa te bagi intre ei sa te omoare pe tine sau ce? Unul din voi tot moare.

| LumeaAInebunit a răspuns (pentru Mihailescu_Valeriu_1953):

Ai inteles gresit...el voia sa spuna cum actioneaza cand vede ca o persoana este amenintata cu pistolul de alta! P.S. nu e hate!

Bula
| Bula a răspuns:

Ii dai peste mana cu muchia unui harlet sau lopata, astfel sa se orienteze teava pistolului in alta directie si sa nu-si mai poate folosi mana.
Imediat intoarsa lopata /harletul, il lovesti (din plin si foarte rapid) si in frunte, de data asta cu planul acesteia. Ai nevoie de rapiditate si forta maxima.
Ideea este sa surprinzi agresorul, sa ramana cu mana inutilizabila, sa scape pistolul din mana, dupa care sa se ameteasca total.

| BaiatDeTreaba865 explică (pentru Bula):

Cam greut. Mai astept raspunsuri. happy

| BaiatDeTreaba865 explică (pentru Ch0co):

Da. Esti foarte inteligenta meriti funda. In 2 ore pana vine politia nici nu se intampla nimic. Stii? No hate. Te rog, dar raspunsul tau este degeaba.

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LumeaAInebunit):

Esti prost!? eu am instructaj si practica anti-tero, iar tu imi spui ca nu pricep intrebarea!? mars afara, soldat neinstruit!winking tongue laughing

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru Bula):

TU ESTI INTREG LA BIBILICA? Ai argumente pentru aprecierea negativa pe care mi-ai atribuit-o? sa te azbuni este doar dovada de imbecilitate!

| Mihailescu_Valeriu_1953 a răspuns (pentru LumeaAInebunit):

"... Cum reactionezi daca tu nu ai nici o arma? Cum faci? " Ori esti imbecil; ori gandesti cu anusul!?winking laughing laughing laughing