| numesiprenume0 a întrebat:

Cum ii pot trimite cerere de prietenie cuiva pe Facebook daca nu apare optiunea cand intru la profil? Si... De ce nu apare? Ce trebuie sa fac? Nu este vorba de block fiindca ii pot vizualiza profilul si ii pot trimite si mesaje...

2 răspunsuri:
| OldSoul a răspuns:

Din cate stiu eu exista doua posibilitati in care nu apare acel buton.
Prima posibilitate e ca persoana respectiva sa fi limitat accesul la acel buton, astfel incat sa fie vizibil doar celor ce au prieteni comuni cu el, sau sa nu apara la nici o persoana.
A doua posibilitate, e ca tu sa-i fi trimis deja o cerere de prietenie si el sa o fi respins, motiv pentru care nu ii mai poti trimite o alta cerere de prietenie.

| Madesz a răspuns:

Posibil sa fi setat ea chestia asta. Poate nu vrea sa primeasca cereri de prietenie.