| Aly_Alyn_2001 a întrebat:

Salut, doresc sa vorbesc despre un subiect putin mai delicat acum, deci va rog sa nu criticati (prea rau).
Am la mine in clasa o fata, care o cunosc de la gradinita si imi place foarte tare de ea, nu stiu sigur 100% daca si ei ii place de mine, dar stiu doar ca rade la orice fel de gluma in ultima vreme.
Doresc sa stiu in primul rand, cum imi pot face o prietena care sa-mi fie alaturi " si la bine si la greu " adica cum se zice acum - Gagica -, ce ar trebui sa-i spun?
Doresc sa mentionez ca am 14ani, ea are 13, in clasa V-a i-am trimis un mesaj " amoros " pe renumitul facebook si nu l-a luat in seama, dimpotriva, nici nu a mai vrut sa vorbeasca cu mine prea mult, asta pana in clasa VI-a cand mi-am cerut scuze pentru mesaju' ala si i-am cerut sa ma ierte (nu mi se pare ceva neobisnuit...) si ea a zis ca nu-i nici-o problema, de atunci tot vorbim in continuare si nu stiu ce sa fac, m-i se pare ca ii place de mine, dar poate aveti voi ceva sfaturi prin care as putea sa o " cuceresc ", mai doresc sa mentioenz de astfel ca iei nu ii place de nici-unu' de la mine din clasa, adica eu sunt singurul baiat pe care il baga in seama toata ziua ^_^.

2 răspunsuri:
| Doarunaltutilizator a răspuns:

Doar fii tu insuti, fii mai curajos si increzator fii mai indraznet.
Toate cele bune.

| immortalfaith a răspuns:

Pune mana pe carte prima data (dimpotriva, nu mi se pare, etc., eu daca as fi fata si as vedea ca scrii asa ti as da ignore), apoi gandeste inainte sa faci actiunile (nu trimiti mesaje penibile pe facebook)
La varsta ta, nu o sa faci rost de o "gagica" care va fi alaturi de tine pentru eternitate, si dupa
Daca e sa te placa (la varsta voastra), nu ai nevoie de vreun plan de cucerit
Incerci si tu, vezi ce ti permite sa faci si ce nu : pune mana pe ea, vezi ce reactie are, atinge i mana, ia o de mana, ia o in brate
Daca nu i baga in seama nu inseamna ca nu i place, si invers (plus ca o fata cuminte in niciun caz nu ar vrea o relatie la 13 ani)
In concluzie, pune mana pe carte. (smart is sexy)