| SilentRain a întrebat:

Dupa parerea voastra, cartile de dezvoltare personala ajuta? .....Sau nu prea?

15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai mintea deschisa si pui in practica ce inveti.

| cristinaaa24 a răspuns:

Bineinteles ca ajuta

| StrongHeart a răspuns:

Depinde cine le-a scris si de unde s-a inspirat.
In general ele iti pot da un avant, o informatie, un sfat, ceva la care nu te-ai mai gandit sau poate ai uitat.
Apoi ce faci tu cu informatia aia depinde de tine.

| Celcestietot a răspuns:

Acestea te pot motiva.

| CleanHeart a răspuns:

Nu ajuta la nimic daca practica e 0 dar motiveaza si te ajuta sa gandesti altfel ca om

| sayWhaaat a răspuns:

Depinde de carte si daca pui in practica sau doar citesti.

| RoCkKiD a răspuns:

Ajuta ca si cremele de crestere a penisului.

Probema cu cartile alea e ca majoritatea sunt motivationale, iti spun cu multa ardoare ca poti sa reusesti, ca exista o putere ascunsa in tine, un potential nedescoperit, si nu zic ca nu, o fi.dar ce faci cu cei (care din pacate nu-s putini) la care nu se aplica? Si e foarte usor sa vezi de ce nu, cartile alea tind sa fie scrie se oameni extravertiti,

Exista oameni care faceterapie ani de zile ca sa corecteze un aspect al personalitatii lor, care crezi ca ar fi sansele sa schimbe tot in bine cu 2-3 carti?

| Celcestietot a răspuns (pentru RoCkKiD):

Vezi ca ajuta si acele creme. Cunosc eu personal un caz.

| RoCkKiD a răspuns (pentru Celcestietot):

Sunt sigur. happy

| Celcestietot a răspuns (pentru RoCkKiD):

Este bine atunci happy.

| mariusalex2019 a răspuns:

Iti recomand cartea "Oameni isteti" o gasesti pe bookzone

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns (pentru Celcestietot):

Mă bucur că te-a ajutat crema big grin.

| Celcestietot a răspuns (pentru Dalmore):

Nu era vorba pentru mine, dar multumesc pentru gandurile bune! Doresti si tu crema?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Eu tot citesc de vreo 50 de ani.
Deci, nu prea.