| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de mult ajuta cartile motivaționale și de dezvoltare personala?

2 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Daca și tii cont de ce scrie în ele, destul de mult, dar dacă ești superficial ...probabil nu prea mult

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de carte. Sunt unele care îți recomandă lucruri utile și practice, sunt unele care se bazează pe păreri personale neverificate științific de- ale scriitorului. Până la urmă, în România, cărțile de dezvoltare personală au și scopul de a fi scrise pentru a fi vândute, iar calitatea lor e deficitară. Totuși, cu cât citești mai multe, cu atât îți dai seama care e mai de calitate și al cărei sfaturi ți-ar plăcea să le iei în considerare.