| costy335 a întrebat:

Salut grup! As vrea niste sfaturi de îngrijire personala pentru ten mai exact, am tenul cumva mixt si in zona nasului si pe langa puncte negre si pori dilatati si pe langa mai e si un ten sensibil, am luat tot felul de creme si geluri de curatare si nici o schimbare, as vrea sa trec pe creme naturiste sau nu stiu, stie cineva vreo solutie? Dau funda! happy

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Punctele negre sunt puncte de mizerie si se rezolva foarte usor cu o igiena serioasa facuta zilnic!
Spala-te cu apa calda si sapun imediat cum intri in casa, seara, ca sa elimini praful, transpiratia si impuritatile d epe strada care se depoun in porii feteie, ca asa se formeaza punctele negre.

Cremele nu se pun niciodata peste mizeria din pori, ca nu pot scoate ce s-a despus acolo.
Ganditi-va logic inainte sa faceti un lucru inutil, ca poti pune 10 borcane de crema, dar mizeria din porii to acolo ramane, chiar astupa mai ra porii, producand inflamatie si aparitia cosurilor.

Curata-ti fata cu spuma de sapun amestecata cu malai, fiindca este rugos si scoate mizeria din porii fetei.
Apoi caltesti fata foarte bine cu apa calduta si este curata.