| Ady05 a întrebat:

Salut, imi explica cineva ce inseamna"Formateaza partitia,, c" cu un disk bootabil creat cu easeus partition master home ". Dau funda pentru cel mai explicit raspuns! mersi mult happy

1 răspuns:
| axnpictures a răspuns:

Adica sa faci un disc de pe care sa bootezi ceea ce iti creaza acel program numit "partition master home.".
Eu recomand Acronis disk director sau chiar partition magic.
Oricum, ideea e sa formatezi (ceea ce duce implicit la stergerea informatiilor) partitia C, de obicei fiind cea de sistem.
Daca ai fi dat mai multe detalii despre ce vrei sa faci, puteam sa-ti dau un raspuns mai clar.