| Olteanu_Daniel_Kempes_1996 a întrebat:

Salut imi puteti spune si mie la cati bani ma duce aproximativ scoala de soferi cat C si E cu atestate de tot?

Răspuns Câştigător
| mgtow a răspuns:

2300 ron cu atestatu de transport marfa (agabaritic nu iti trebuie si nici adr) adr basic e bine sa il scoti dupa ce prinzi cativa ani vechime pe marfa normala, si mai pui 200 ron pentru cardul tahograf. Cand depui cererea pentru atestat si card tahograf la arr (dupa ce ai luat atestatul) si vezi ca iti spun sa stai o luna dupa card si 3 saptamani dupa atestat mergi la OPC ca sa faci o contestatie spunand ca astepti sa te angajezi si intarzie mult cei de la ARR sa le elibereze, asa o sa vina intro saptamana sau 2. Daca ai 21 de ani dupa ce termini scoala si atestatul scos te chem la firma unde intru eu, in ianuarie plec pe comunitate si angajeaza numai incepatori.