| AcelasiDarNuMereu a întrebat:

Salut, m-am tot uitat zilele astea de o firma ce transporta colete Anglia - Romania, dar unele nu raspund iar care mi-au raspuns au zis ca nu transporta TV-uri.
Stiti ceva firma ce transporta TV-uri?

6 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La ce nebunie e in dubele de coletarie, nu stiu daca iti va accepta vreunul TV.
Ar trebui sa incerci la o firma cunoscuta, cum ar fi DHL.

| mgtow a răspuns:

Trebuie transport la o firma buna, fedex - parcelforce - dpd. Romanii arunca tot ce prinde la mana nu au grija la continut

| mgtow a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Am fost sofer pe tir la DHL, multe remorci care se intorceau in orasul unde stateam aveau cateva cutii de izbveliste neasigurate, la cum se misca camionul alea zburau pe acolo, probabil alea fragile au tratament VIP laughing

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Orice firmă de curierat, dacă dai banul.

| mgtow a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Https://ibb.co/......s?/3MXQMn0 are platforma care se ridica si ramane loc jos pentru alti paleti, supraetajat - double decker zic in uk

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru mgtow):

Multe firme mici sau particulari fac coletarie mai rau, cu Sprintere 8+1 si platforma dupa ele... Aia pun coletele neasigurate, pana in tavan. Am trimis cuiva un acumulator auto si discuri de frana in Belgia, la destinatie erau puse peste alte colete, desi cantareau foarte mult.