| Goddessss a întrebat:

Salut!
Probabil se vor oftica câțiva, dar ( nu știu dacă neapărat problema e la mine sau si alții/altele simt același lucru)

De ce românii nu sunt atât de atractivi fizic? Femeile ca femeile, dar la bărbați e nasol.
(oriunde merg vad genul acela de bombardieri sau '' wanna be trappers''), (majoritatea) sau daca vad unu ok, fie e luat, fie are ceva care nu e ok.

Vorbim doar de fizic... Nu vreau sa se oftice cineva sau sa supăr.
E doar o părere de a mea.

130 răspunsuri:
| JadeCH a răspuns:

Este adevarat din pacate. Si eu ma confrunt cu aceiasi problema. Foarte rar sa gasesti barbati de calitate si mai ales care sa nu insele. Cei care arata bine de obicei si insala... Nici pe mine nu ma atrage eu ii zic barbat ''generic'' toti au un look asa ''militar sau de camatar, genul asta de barbat nu ma atrage deloc. Caut genu de barbat mai delicat cum e Timothee Chalamet sau care sa se aranjeze un pic cam ca baietii Koreeni. Observ ca de obicei generatia Z incep sa se gateasca si sa arate bine dar cei de 30+ e trauma. Fara suparare nu intentionez sa jignesc pe nimeni doar imi exprim parerea sincera.

| Goddessss explică (pentru JadeCH):

Exact, eu când spun asta, se oftica.
Logic ca nu toți, dar e jale mare.
Si mie îmi plac blonzii.
Sunt foarte frumoși.
Dar nu e vorba numai despre asta.
E vorba de o fata definita, egala, nas nici mic nici lung nicicum, înălțime medie, un corp ok, nu trebuie sa fie sau sa arate ca un injectat, ci pur si simplu sa fie puțin definit.

La cei de varsta a doua e jaleeeee.
Urat de tot

| JadeCH a răspuns (pentru Goddessss):

Se pot supara cat vor asta e purul adevar. In America, Londra si Asia se gatesc barbatii foarte frumos. Am fost depresiva o vreme din acest motiv ca nu reusesc sa gasesc un barbat competent cu care sa fiu si care sa arate bine. Eu traiesc intr-un oras foarte mic daca tu zici ca traiesti intr-un oras mare si e jale aici e si mai rau. Cunoscusem recent un baiat care avea 25 de ani si arata de 50 iar eu am 33 si arat de 18-20 si acest lucru ma face extrem de nefericita ca nu reusesc sa gasesc pe cineva ca mine. Ai dreptate fata conteaza foarte mult pe mine ma atrag barbatii fini cu buze groase si par lung sau macar mediu. Eu sunt o persoana foarte complexa, mie imi place foarte mult moda si hainele, cosplayu, jocurile video, stiluri punk/rock si roleplayu dar majoritatea barbatilor cu care am stat de vorba nau nici o treaba cu asa ceva majoritatea sunt foarte simpli le place doar iesitu in aier liber sau pescuitu si nu am nimic in comun cu ei..Si nu am nici bani sa ma plimb prin alte tari sa gasesc ce caut.
Sunt foarte dezamagita ca cei care sunt in liceu arata foarte bine dar nu pot sa fiu cu ei doarece sunt prea mici pentru mine si cei care sunt de varsta mea nu ma atrage pe mine. Te inteleg perfect.

| Goddessss explică (pentru JadeCH):

Te înțeleg perfect.
Nu trebuie sa fie Făt-Frumos, dar nici sa îți fie scârbă sa te uiți.
Mulți îmi provoca o repulsie doar din gesturi, ce sa mai zic de cum arata.
Pitici, grași, urâți, arfe pe stomacul gol, care e mai tare, mai bogat, mai nu știu cum.
Totuși, noroc ca mai exista si câțiva ok!
Nu pot sa rămân asa pesimista!

| trini2023 a răspuns:

Este important să abordăm discuțiile despre atractivitatea fizică cu sensibilitate și respect, deoarece standardele de frumusețe pot varia foarte mult între culturi și indivizi. Nu este potrivit să se facă generalizări sau judecăți cu privire la atractivitatea fizică a unui întreg grup de persoane pe baza opiniilor personale sau a observațiilor limitate.