| Goddessss a întrebat:

Salut!
Probabil se vor oftica câțiva, dar ( nu știu dacă neapărat problema e la mine sau si alții/altele simt același lucru)

De ce românii nu sunt atât de atractivi fizic? Femeile ca femeile, dar la bărbați e nasol.
(oriunde merg vad genul acela de bombardieri sau '' wanna be trappers''), (majoritatea) sau daca vad unu ok, fie e luat, fie are ceva care nu e ok.

Vorbim doar de fizic... Nu vreau sa se oftice cineva sau sa supăr.
E doar o părere de a mea.

130 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

~De ce românii nu sunt atât de atractivi fizic? oriunde merg vad genul acela de bombardieri ~

păi drăguță, fiecare vede ceea ce este in mediul in care se fâțâie

| dullcat a răspuns:

Buna.Astfel de generalizari sunt superficiale si eronate.Mi-e greu sa cred ca nu gasesti dupa preferintele tale, care sunt oricum cat se poate de subiective. Probabil cauti in locurile gresite.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru că un general barbatul român nu a fost obișnuit să se îngrijească fizic, sa se îmbrace frumos. Nu i se a permis în timpul comunismului, nu a avut se unde să învețe și nu și a permis după.

| Goddessss explică (pentru sierra1):

Nu ai aceeași părere?
Eu stau într-un oraș foarte mare si asta e si mai grav

| Goddessss explică (pentru dullcat):

Chiar nu vreau sa sune asa.
Probabil

| Goddessss explică (pentru suntserios):

Plauzibil.
Oricum in societate ca bărbat dacă ai grija de tine într-un fel sau altul, ești considerat femeie.
Dacă îți faci freza frumos si te dai cu parfum si te speli zilnic, nu ești femeie, înseamnă ca respecți igiena

| Goddessss explică (pentru dullcat):

Găsesc, nu am zic ca nu găsesc, dar e ca si cum ai cauta un ac într-un ocean. E foarte greu.
Am avut si prieteni foarte inteligenți, plăcuți, apți de conversație, care citesc etc, dar sunt o perla rara.

| Goddessss explică (pentru Goddessss):

Si frumoși, atât pe interior cât si pe exterior

| sierra1 a răspuns (pentru Goddessss):

Inseamnă că in "orașul ăla foarte mare" te invârți doar in cercuri ce colcăie de ceea ce spui

| RAY a răspuns:

Bărbați frumoși sunt dar sunt puțini iar acei puțini sunt luati sau gigolo, asta pentru ca femeile nu au putut alege ce iti doreau și erau obligate să facă copii din interes social, material

| MariaEElena0505 a răspuns:

Haha. Si eu am aceeasi problema. laughing Ma gandesc ca poate Bucuresti-ul este de vina. In alte orase poate sunt mai atractivi. Dar nu stiu. Nu prea imi bat capul cu asta momentan.

| Goddessss explică (pentru sierra1):

Adică in parc, la mall, pe străzi?
Pls, be for real

| Goddessss explică (pentru RAY):

Vai, oribil, sincer

| Goddessss explică (pentru MariaEElena0505):

Aaa clar, nu e de batut.
E o observație happy
Într-adevăr

| Goddessss explică (pentru sierra1):

Ai fost in Olanda de curiozitate? Sau hai sa zicem Elveția.
Ca sa vezi ca am dreptate

| johnnny123 a răspuns:

Care este termenul de comparație? Ai analizat pe rând toate popoarele lumii și ai ajuns la concluzia că bărbații români se află sub medie?

Ai mers vreodată pe vreo stradă din India, din Palestina, sau chiar dintr-o zonă săracă din SUA?

| oSalamadra a răspuns (pentru suntserios):

Pai si femeilor li se permitea? Nu aveau nici tampoane

| oSalamadra a răspuns:

Buna intrebare, nici eu nu inteleg cum pot femeile sa fie asa frumoase si barbatii asa urati
eu pana am iesit din tara am crezut ca sunt asexualarolling on the floor)
Dar nu stiu romanii au niste trasaturi de ii recunosc in orice multime (e bine asta ca pot sa ii ocolesc)

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru oSalamadra):

Da, din punct de vedere al mentalității colective li se permitea.

| oSalamadra a răspuns (pentru suntserios):

Cum, mai exact? Nici nu se epilau

| oSalamadra a răspuns (pentru johnnny123):

Pai aia arata ca tiganii nostri ca si ai nostri de acolo se trag

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru oSalamadra):

Mergeau la coafor, se și epilau, se macheau mai foloseau putinele creme existente. In fine nu cum se îngrijeau e idee, ideea e că societatea le dădea voie sa fie aranjate.

| oSalamadra a răspuns (pentru suntserios):

Tata tocmai a zis ca la scoala primul lucru se verificau unghiile daca le au curate la toata lumea, nu doar la fete si unii profi ii puneau sa ridice un crac la pantalon sa arate daca au sosete si picioare curate
Avea un coleg care se spala doar pe un picior dar l-au prins si l-au pus pe nuci

| VoidEternal a răspuns (pentru oSalamadra):

Spor la emigrat.

| Freya1 a răspuns:

Nu e chiar asa.Adica da, gusturile nu se discuta dar nu toți ai noștri sunt urâți.Ba chiar s-a făcut statistici cum e in sport și in multe alte situații unde au ieșit chiar bine pe fizic.Dar cum am spus, depinde de gusturi.

Părerea mea e ca la comportament ar mai trebui sa lucreze mulți, nu la aspect.

| Dismally a răspuns:

La barbatii de o anumita varsta da, probabil ai dreptate dar observ multi baieti - copii/adolescenti care arata foarte bine, deci cu urmatoarele generatii cred ca se va schimba situatia. Cei cu o varsa mai inaintata nu prea se mai ingrijesc, de asta arata rau.

| RAY a răspuns (pentru Goddessss):

Nici nu erau considerate oameni

| Goddessss explică (pentru oSalamadra):

Uite ce se ataca in com!
Eu doar am zis.
Nu vreau sa supăr pe nimeni.
Si noi avem oameni frumoși, dar nu se compara cu ce exista altundeva. Pare rău!

| Goddessss explică (pentru johnnny123):

De ce te ataci?
De ce sa compar cu săraciile alea când pot compara cu nordicii sau alte exemple mult mai potrivite?
E un adevăr.
Eu îți spun ce vad.

| Goddessss explică (pentru Freya1):

Nu am zis ca toți, doamne ferește!
Majoritatea.
Si da, ai dreptate!