| Dinamicus23 a întrebat:

Stie cineva un profesor sau profesoara bun/buna care sa faca meditatii la matematica pentru bacalaureat in Ploiesti sau pe langa acesta?

Răspuns Câştigător
| T0T a răspuns:

Păi eu am văzut profesori buni care nu ar afirma niciodată că sunt buni. Există riscul să îți faci o imagine proastă despre tine sau să vină altul care să arate că ești incompetent. Asta se întâmplă peste tot. Încrederea nejustificată în sine (dacă nu ai întâlnit și studiat încă activitatea tuturor profesorilor din oraș) nu te face un profesor bun (și asta nu se aplică doar la profesori). De asemenea, să fim serioși. Câți oameni ar recunoaște că nu sunt buni? În plus, profesorii nu cred că au așa mult timp de TPU. Totuși e bine că ai încercat, deși sintaxa „bun" ar putea să îi descurajeze pe cei buni și să îi încurajeze pe cei mediocrii. Oricum ar fi, fără bănuți (oferă) nu faci nimic.

2 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Să nu dai din ăia modești.

| Dinamicus23 explică (pentru T0T):

Si un raspuns la intrebarea pe care am pus-o?