| papuciirupti a întrebat:

stiti cum se numesc aparatele alea in care poti baga fise si ai un anumit timp sa iei un ursulet sau un telefon? Si aveti idee daca chiar se pot scoate obiecte din frumoasele alea? laughing)

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Se numesc "aspiratoare de monezi" sau "iluzii pentru fraieri".
se pot scoate lucruri ce nu cantaresc. acea macara nu e facuta sa sustina lucrurile cu gramaj mai mare. in plus timpul e foarte limitat.
pe scurt...e o inselatorie permisa de lege.

2 răspunsuri:
| EmanuelEmy7 a răspuns:

Sau automate cu surprize! big grin

| zegheru2468 a răspuns:

Buna! Cel puțin 99, 89% din acestea sunt facute sa nu poti ridica nimic. Acea "gheara" este slabita sa nu poata prinde nimic. Si eu mai demult ma pacaleam cu d-astea. Si oricum daca ai castiga, foarte rar, castigi un pluş (ursulet sau ce vrei tu). dar iti dai seama ca trebuie sa ii iasa si omului ceva bani. Sunt doua variante:
1) acea "gheara" este slabita incat sa nu poti trage nimic
2) daca iei ceva mai valoros decat un plus, e contrafacut.
Nimeni nu ar pune lucruri de cateva milioane de lei intr-un joculet d-asta fara sa ui iasa ceva. intelegi? kiss
Fundita, te rog? kiss