| ALEXXXL19 a întrebat:

cat timp imi va lua sa iau carnetu de condus B adica cand depun dosaru? adica examenu teoretic si practic plus scoala acea prin orasi

2 răspunsuri:
| AC4S4 a răspuns:

Incepi scoala de soferi. Faci sedintele de teorie si de practica, iti iau cam 1-2 luni (trebuie sa ai 15 sedinte de condus, deci depinde de cate ori faci pe saptamana). Dupa ce ai facut toate sedintele, instructorul iti da dosarul, iar tu mergi in oricare zi vrei sa dai examenul teoretic. Daca il iei, te programeaza dupa 1-3 luni (depinde de oras) la examenul practic, care este decisiv daca iei sau nu carnetul.

Deci poate dura cam 2-6 luni daca totul merge bine. Depinde de orasul in care esti si de scoala de soferi aleasa.

| BububucatorulBubycus a răspuns:

Intai gasesti instructorul el ati spune ce acte trebuie la dosar poate sal depuna el.pe urma cumperi ore 10 -12 cate vrei ati spune el cat de bine te descurci pe urma te trimite la sala dupa ce iei sala vei fi programat la oras care poti sa astepti o luna sau poate 3