| GoodDay99 a întrebat:

ce as putea vorbii cu un baiat pe mess? adica nu vreau sa ma intrebe : -buna ce faci? -bine tu? -bine si am term de vb ce subiecte de vorba imi dati?

3 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Nu ii raspunde doar,,bine tu". Spune-i ce faci in momentul respectiv,de ex,, ascult muzica" iar el apoi o sa te intrebe ce fel de muzica, tu ii zici sau ii trimiti un link, dupa il intrebi ce ii place si lui sa asculte. Dupa vorbesti putin despre melodiile care ii plac lui, aduci in discutie daca mai are si alte modalitati de petrecere a timpului liber si tot asa.

| plasticsmile a răspuns:

Simplu, intri pe el il saluti il intrebi ce face il poti intreba daca stie un film bun sau daca l ai vazut pe strada ii poti spune "hey te am vazut astazi" bla bla poti aduce in subiect muzica acum depinde si daca el este dispus sa iti vorbeasca sau nu..ca tu ai putea incerca o discutie cu orice subiect dar el daca nu este dornic sa evolueze discutia nu o va face. Succes!

| Euletitia a răspuns:

Buna! Puteti vorbi despre muzica, filme, carti, calatorii, hobbyuri, scoala, planuri de viitor, ce ati facut in ziua respectiva, cum a fost la scoala, trimite-i linkuri cu melodiile tale preferate sau cu niste filmulete asa mai dragute, radeti, glumiti, fa-i mici complimente, gan: "esti asa dragut in poza de la avatar!" sau "imi place sa vorbesc cu tine, esti foarte de treaba!" sau "Imi plac ochii tai, sunt frumosi si patrunzatori!" si incet-incet va apropiatai unul de altul si dezvoltati discutiile.