| NedeFcSb a întrebat:

Ce sa fac daca nu imi merge print -screen. De exemplu vreau sa fac o poza in metin si nu imi merge. Funda

1 răspuns:
| ovidiuru a răspuns:

1) Unele metin-uri au un blocker special pentru nu a face poze indecente pentru santajul adminilor etc.
2) Poate fi de la buton de exp sa fie stricat
3) Pentru cei care nu stiu despre ce este vorba, Print Screen (de obicei abreviat si ca Prt Scr, Print Scrn, Prt Scn, Prt Sc sau Prnt Scrn) este o tasta prezenta pe majoritatea tastaturilor. In cele mai multe dintre cazuri tasta este pozitionata in aceiasi sectiune cu Scroll Lock si Pause/Break. Aceasta tasta apeleaza o functie a Windows-ului care face o poza desktop-ului si o salveaza in clipboard. Cam atata despre ce inseamna Print Screen (cred ca este destul), acum sa trecem la partea esentiala a acestui tutorial si anume cum se face un Print Screen. 1. Asigurati-va ca aveti deschis programul, documentul sau orice altceva caruia doriti sa ii faceti un Print Screen. 2. Apasati tasta Print Screen.