| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,imi place foarte mult sa beau lapte gol,cu cereale,iaurt cu cereale, in afara de branza.
Cand m-am nascut am aflat ca nu am baut lapte direct de la mama mea, ci de la alta pentru ca ea nu avea in acel moment.
Sa fie de la asta?

6 răspunsuri:
| împreunăfacembine a răspuns:

Hei,

Sa fie de la situatia aia faptul ca iti plac lactatele?

Nu prea cred, adica si mie imi plac foarte mult lactatele, de multe ori beau intr-o zi mai mult lapte decat apa si mananc iaurturi foarte des. Sunt bune pentru organism.

Seară frumoasă.

| Adry05 a răspuns:

... cum ți s-au aliniat sinapsele de ai ajuns la concluzia asta?

| Sonia822 a răspuns:

Exista o posibilitate, asa cum exista o posibilitate sa fi crescut consumul de lapte imediat dupa ce ai primit vestea asta. Cumva, subconstientul tau a considerat ca nu i-a ajuns (daca femeia aceea alapta, inseamna ca mai avea copil sau gemeni) si compenseaza acum

| Sonia822 a răspuns:

Si eu beau foarte mult, si am fost alaptata ``calumea``. Dar vezi ca ingrasa, nu consuma mai mult de 2 cani pe zi, de fapt e recomandat doar una. Si sa fie d-ala de vacuta, ca in market e apa colorata in alb. E chiar periculos ala de market.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

?‍♀️nu are nici o treaba! toti am fost alaptati cand eram mici dar eu una pot sa iti spun acum, ca nici macar nu ma atimg de lapte sau iaurt! pur si simplu nu imi place si imi da dureri de stomac

| Andreeush a răspuns:

Nu cred că e din această cauză.