| David12Iulian86 a întrebat:

Salut TPU, in curand dau examenul de clasa a 8 a! Cine ma poate ajuta cu niste formule si exercitii? Romana si Mate?

3 răspunsuri:
| isemilia a răspuns:

Ce formule si ce exercitii? Presupun ca eu, insa depinde de ce ai nevoie...

| Violleta2022 a răspuns:

Incearca culegerile pentru clasa a VIII-a, ca asta este menirea lor.
Intreaba-ti colegii de clasa, vezi cine-ti poate imprumuta, ca-i timpul scurt pana la examen.
O alta varianta este sa invit la tine o colega/ sau coleg, si sa invatati impreuna.

SUCCES la examen!

| PainTech a răspuns:

1. Cărțile, culegerile și internetul e plin de formule și exerciții

2. Degeaba îți dăm o lista de formule dacă nu ai habar de contextul în care poți să le folosești.