| AdiMihai25 a întrebat:

Salut TPU.
La emiterea facturii la electricitate cat timp avem la dispozitie de a plati, de la data scadenta?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Această informație este specificată chiar pe factură. Fie ea electronică sau nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar dacă nu ai plătit o lună, cam asta înțeleg... Aceasta se va acumula cu următoarea factură. După a treia factură emisă și neplătită te poți trezii debranșat de la electricitate.

| Floridori a răspuns:

Depinde de companie, dar de obicei, dupa data scadenta mai ai inca 50 de zile, dar se aplica majorari. Abia dupa aceea, compania poate intrerupe furnizarea cu energie electrica.In mod normal, ar trebui sa emita un preaviz pentru asta si sa ti se dea o data pana la care sa achiti factura.
Numai bine!

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Unde sunt eu, după o luna ți-o taie.