| AndreiMario81 a întrebat:

Sunt in clasa a 11-a, un coleg de liceu țigan isi cam "bate joc de mine" sa zic asa, adica face glume despre mine.E mai înalt decât mine cu un cap si e mai gras dar sunt sigur ca il pot bate, însă nu aici este problema. Daca ar fi asa m-as duce si l-as bate rău de tot dar are multi prieteni tigani si eu nu prea am.Nu sunt prăpădit, sunt chiar "facut" sa zic asa, m-as lua de el si i-as zice sa ne batem parte în parte dar după ce își ia bătaie o sa zică ceva de genul: "Ala m-a batut" si asa o sa sara toți țiganii pe mine, nu cred ca pot să fac față la atatia...plus ca eu am 16 ani si prietenii tiganului 20-25.
RAR găsești oameni de etnie romă sau sa zic "tigani" care sa fie de treaba.Nu ma intereseaza ca e țigan dar daca se poartă bine cu mine, ma port si eu bine cu el bine.Cum am zis, nu imi e frica de el, doar ca el poate sa vina cu 6-7 persoane de 20-25 ani si eu sunt singur.Ce sa fac? Dați-mi un sfat, mersi anticipat pentru orice raspuns.

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Mitraliera in dotare si daca vrei sa te bati dupa ce termini cu el si vin ceilalti ii ciuruiesti

| Freya1 a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu o persoana mai mare, cu un adult.Sa te gandesti ca te bati parte in parte cu el nu rezolva problema.
Acuma poti sa il bati, sau sa te bata dar dupa mereu vor fi divergente intre voi.Asa ca mai bine vorbeste cu un adult despre asta.

| SilentRain a răspuns:

Anuntati parinti, daca te ameninta sau te bate depui frumos o plangere la politie, asta ar trebui sa ii linisteasca

| Dalmore a răspuns:

Mai bine il ocolesti.
Cu violenta nu rezolvi nimic.