| Andrei123Aa a întrebat:

Salut tuturor! Imi puteti spune va rog daca la o facultate de constructii cum e cea din Iasi de la Universitatea Gheorghe Asachi, as putea lucra la un job part time? As vrea sa fac facultate dar in timpul acesta sa nu depind de banii paritilor.Nu stiu programul unui student, oare au timp sa lucreze undeva macar sa aiba de cheltuiala necesara?

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Pe durata facultatii poti face bani buni cu bursa de merit, care o obtii doar daca ai note foarte mari la facultate.
Bineinteles ca poti lucra in weekend si in vacanta studenteasca sau vacanta mare, din vara.
Din pacate, in timpul scolii, ai obligatia sa mergi zilnic la cursuri, sa inveti, sa te pregatesti pentru examene si nu-ti ramane timp dupa amiaza sa mergi la munca.